WSL2010R0100FTB18

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
WSL2010R0100FTB18
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 0.01 OHM 1% 1W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.60200
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:WSL-HP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±75ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.035" (0.89mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP54R9C10

RN73R1ETTP54R9C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.9 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 721.500

$0.13860

RN73C2A22K1BTD

RN73C2A22K1BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 144.927

$0.69000

RN73R2ETTD2183B10

RN73R2ETTD2183B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

RNCF1206DKE560R

RNCF1206DKE560R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 560 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 1.417.233

$0.07056

RG1608N-6341-B-T5

RG1608N-6341-B-T5

Susumu

RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 550.842

$0.18154

M55342K06B15B2RWS

M55342K06B15B2RWS

Vishay / Dale

RES SMD 15.2KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

ERJ-U1TF20R0U

ERJ-U1TF20R0U

Panasonic

RES 20 OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

$0.12995

D55342E07B79B6RWS

D55342E07B79B6RWS

Vishay / Dale

RES SMD 79.6K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

RN73H2ATTD6731A05

RN73H2ATTD6731A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.73K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RT0805BRE0724K9L

RT0805BRE0724K9L

Yageo

RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.646.090

$0.06075

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв