SG73P2ATTD161G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73P2ATTD161G
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 160 OHM 2% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02156
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:160 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPW080562K0DEEA

TNPW080562K0DEEA

Vishay / Dale

RES 62K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

CRCW20104K64FKEFHP

CRCW20104K64FKEFHP

Vishay / Dale

RES SMD 4.64K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 707.814

$0.14128

RMCP2010FT340K

RMCP2010FT340K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 340K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

RT0603DRE071K11L

RT0603DRE071K11L

Yageo

RES SMD 1.11KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 8.354.218

$0.01197

TNPW0603165KBETA

TNPW0603165KBETA

Vishay / Dale

RES 165K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

$0.28728

RN73R1JTTD2320F25

RN73R1JTTD2320F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

RNCS0805BKE75K0

RNCS0805BKE75K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 200.000

$0.50000

ERJ-S06F15R4V

ERJ-S06F15R4V

Panasonic

RES SMD 15.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 4.140.786

$0.02415

PE0603JRF7T0R005L

PE0603JRF7T0R005L

Yageo

RES 0.005 OHM 5% 1/3W 0603

На залиха: 2.434.867

$0.04107

RN73H2ATTD70R6D50

RN73H2ATTD70R6D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв