RP73D2B78R7BTG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RP73D2B78R7BTG
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.67536
Листови со податоци онлајн
RP73D2B78R7BTG PDF
 • серија:RP73, Holsworthy
 • пакет:Strip
 • статус на дел:Active
 • отпор:78.7 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±15ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ATTD1640A25

RN73R2ATTD1640A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 164 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 404.040

$0.24750

RN73R2BTTD31R2D25

RN73R2BTTD31R2D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 31.2 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

AT0805DRE07475RL

AT0805DRE07475RL

Yageo

RES SMD 475 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.040.149

$0.09614

TNPW040243K2BYED

TNPW040243K2BYED

Vishay / Dale

RES 43.2K OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 417.710

$0.23940

SMM02040D1002DB300

SMM02040D1002DB300

Vishay / Beyschlag

RES 10K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204

На залиха: 1.025.641

$0.09750

RC0402FR-07240KL

RC0402FR-07240KL

Yageo

RES SMD 240K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1JTTD2031B25

RN73H1JTTD2031B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.03K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

$0.10080

RMCF1210FT19R1

RMCF1210FT19R1

Stackpole Electronics, Inc.

RES 19.1 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.268.703

$0.01898

SMV2W820KJT

SMV2W820KJT

TE Connectivity AMP Connectors

SMV 2W 820K 5%

На залиха: 156.250

$0.64000

RG3216V-9091-B-T5

RG3216V-9091-B-T5

Susumu

RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

$1.32668

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв