PHP00805E9202BBT1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PHP00805E9202BBT1
Производителот
Vishay
Опис
RES SMD 92K OHM 0.1% 5/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.63920
Листови со податоци онлајн
PHP00805E9202BBT1 PDF
 • серија:PHP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:92 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.63W, 5/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CR0425R5F

CR0425R5F

Meritek

RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

$0.01433

RN73R1JTTD3881C25

RN73R1JTTD3881C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.88K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RNCF0805DTC3R30

RNCF0805DTC3R30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.3 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RCL1225160RJNEG

RCL1225160RJNEG

Vishay / Dale

RES SMD 160 OHM 2W 2512 WIDE

На залиха: 540.774

$0.18492

UR732BTTD56L0F

UR732BTTD56L0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56M OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 158.730

$0.63000

Y08500R10000F0W

Y08500R10000F0W

VPG Foil

RES 0.1 OHM 1/2W 2516 WIDE

На залиха: 21.388

$6.07810

WK73R2BTTD1431F

WK73R2BTTD1431F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.43K OHM 1% 1W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

RN73H2ATTD4643D10

RN73H2ATTD4643D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 464K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

$0.18425

RN731JTTD5101C50

RN731JTTD5101C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.1K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RT1210CRB07866RL

RT1210CRB07866RL

Yageo

RES SMD 866 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 177.201

$0.56433

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв