RS73G1JTTD4422D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G1JTTD4422D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 44.2K OHM 0.5% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05244
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:44.2 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H1ETTP1000B50

RN73H1ETTP1000B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

RMCS0603FT75R0

RMCS0603FT75R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 75 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 18.315.018

$0.00546

RNCF0201DTC274R

RNCF0201DTC274R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 274 OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 3.968.253

$0.02520

RT1206FRE075K1L

RT1206FRE075K1L

Yageo

RES SMD 5.1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.250.000

$0.01600

RT2010FKE0711K3L

RT2010FKE0711K3L

Yageo

RES SMD 11.3K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

RS73F1JTTD5901B

RS73F1JTTD5901B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.9K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

CRCW1206150RJNEC

CRCW1206150RJNEC

Vishay / Dale

RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 11.614.401

$0.00861

RN73R1ETTP2231D10

RN73R1ETTP2231D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.23K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

CRCW25121R00JNTG

CRCW25121R00JNTG

Vishay / Dale

RES SMD 1 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 958.221

$0.10436

ERJ-PB6B6491V

ERJ-PB6B6491V

Panasonic

RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв