CRCW020162R0JNED

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW020162R0JNED
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 62 OHM 5% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
30000
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
CRCW020162R0JNED PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:62 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.011" (0.28mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RS73G1JTTD7323B

RS73G1JTTD7323B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 732K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RN73H1JTTD5423F25

RN73H1JTTD5423F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 542K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

ERJ-U1TF3303U

ERJ-U1TF3303U

Panasonic

RES 330K OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

$0.12995

D55342E07B1E54RTS

D55342E07B1E54RTS

Vishay / Dale

RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 19.651

$6.61520

RN731JTTD1151C50

RN731JTTD1151C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.15K OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

RCS0603240RJNEA

RCS0603240RJNEA

Vishay / Dale

RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 5.681.818

$0.01760

RN73H2ETTD4590F50

RN73H2ETTD4590F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 459 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RG3216P-3322-B-T5

RG3216P-3322-B-T5

Susumu

RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 895.094

$0.11172

RN73H2BTTD6123D25

RN73H2BTTD6123D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RNCF0402BKE3K40

RNCF0402BKE3K40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.4K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

$0.06630

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв