CRCW08054M87FKTA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW08054M87FKTA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 4.87M OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01763
Листови со податоци онлајн
CRCW08054M87FKTA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.87 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RG1005N-84R5-B-T5

RG1005N-84R5-B-T5

Susumu

RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 325.489

$0.30723

RS73G2BTTD43R0C

RS73G2BTTD43R0C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 43 OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 681.059

$0.14683

RG2012N-4421-W-T5

RG2012N-4421-W-T5

Susumu

RES SMD 4.42KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 325.489

$0.30723

RT1206DRD07270KL

RT1206DRD07270KL

Yageo

RES SMD 270K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

$0.03330

ERJ-U12F3400U

ERJ-U12F3400U

Panasonic

RES 340 OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.069.976

$0.09346

MMA02040C5492FB000

MMA02040C5492FB000

Vishay / Beyschlag

RES 54.9K OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.571.428

$0.02800

RN73H1JTTD5230D50

RN73H1JTTD5230D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

ERJ-P08F9103V

ERJ-P08F9103V

Panasonic

RES SMD 910 KOHM 1% 2/3W 1206

На залиха: 3.258.390

$0.03069

HV733ATTE246J

HV733ATTE246J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24M OHM 5% 1W 2512

На залиха: 618.008

$0.16181

CHP2010L20R0JBT

CHP2010L20R0JBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 2010

На залиха: 24.838

$4.83120

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв