RN73R2ATTD6122D100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD6122D100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 61.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:61.2 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S1JTTD9102D

SG73S1JTTD9102D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

AA1206JR-07120KL

AA1206JR-07120KL

Yageo

RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 3.397.893

$0.02943

RNCF1206DTE3R92

RNCF1206DTE3R92

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.92 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 2.539.360

$0.03938

AF0402FR-07787RL

AF0402FR-07787RL

Yageo

RES SMD 787 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 14.471.780

$0.00691

RG2012P-6491-D-T5

RG2012P-6491-D-T5

Susumu

RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.174.603

$0.03150

RT1206CRD0712RL

RT1206CRD0712RL

Yageo

RES SMD 12 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

$0.08606

RN73R1ETTP1300D10

RN73R1ETTP1300D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

MMA02040C2744FB300

MMA02040C2744FB300

Vishay / Beyschlag

RES 2.74M OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 3.030.303

$0.03300

RK73G2ATTD9103C

RK73G2ATTD9103C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

$0.03450

PHP00805H1300BST1

PHP00805H1300BST1

Vishay

RES SMD 130 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв