ERJ-U03D12R4V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U03D12R4V
Производителот
Panasonic
Опис
0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 12
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02442
Листови со податоци онлајн
ERJ-U03D12R4V PDF
 • серија:ERJ-U03
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.4 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-U6RD3322V

ERJ-U6RD3322V

Panasonic

RES 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RN73H2BTTD4593C50

RN73H2BTTD4593C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 459K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

MMP200JR-30K

MMP200JR-30K

Yageo

RES SMD 5% 2W MELF

На залиха: 595.628

$0.16789

SG73S2ETTD3R24F

SG73S2ETTD3R24F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.24 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RCS0805453KFKEA

RCS0805453KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 453K OHM 1% 0.4W 0805

На залиха: 3.370.407

$0.02967

CRCW20103K60FKEF

CRCW20103K60FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 3.6K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

$0.03795

D55342H07B97D6MT5

D55342H07B97D6MT5

Vishay / Dale

RES SMD 97.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 59.686

$1.84296

PHP00603E9650BST1

PHP00603E9650BST1

Vishay

RES SMD 965 OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

RP73D2B2K1BTG

RP73D2B2K1BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 148.069

$0.67536

ESR18EZPF6813

ESR18EZPF6813

ROHM Semiconductor

RES SMD 681K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 5.797.101

$0.01725

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв