RK73H3ATTE9R76F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H3ATTE9R76F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 9.76 OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05742
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:9.76 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-2RKF17R4X

ERJ-2RKF17R4X

Panasonic

RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2BTTD8453B50

RN73H2BTTD8453B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 845K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RG1005N-6490-W-T1

RG1005N-6490-W-T1

Susumu

RES SMD 649 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 216.995

$0.46084

RG3216V-1332-D-T5

RG3216V-1332-D-T5

Susumu

RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RK73H2HTTE18R7D

RK73H2HTTE18R7D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.7 OHM 0.5% 3/4W 2010

На залиха: 865.800

$0.11550

WK73R2JTTE4703F

WK73R2JTTE4703F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

TRR01MZPJ332

TRR01MZPJ332

ROHM Semiconductor

RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 7.037.297

$0.01421

ERA-8AEB1653V

ERA-8AEB1653V

Panasonic

RES SMD 165K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 175.438

$0.57000

RN73H2BTTD2742D10

RN73H2BTTD2742D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27.4K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

$0.18425

TNPW120630K1DHEA

TNPW120630K1DHEA

Vishay / Dale

RES 30.1K OHM 0.5% 2/5W 1206

На залиха: 501.253

$0.19950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв