RMCF0603JT1K10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF0603JT1K10
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 1.1K OHM 5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
55000
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
RMCF0603JT1K10 PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.1 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S08F3603V

ERJ-S08F3603V

Panasonic

RES SMD 360K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

TNPW080511K0FEEA

TNPW080511K0FEEA

Vishay / Dale

RES 11K OHM 1% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

$0.05400

RN73C1J26K1BTG

RN73C1J26K1BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

RN73H1JTTD2550A10

RN73H1JTTD2550A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 255 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 254.874

$0.39235

TNPW120698K8BYTA

TNPW120698K8BYTA

Vishay / Dale

RES 98.8K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 250.626

$0.39900

CRT0603-BX-3322ELF

CRT0603-BX-3322ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 434.348

$0.23023

CR0805-FX-2262ELF

CR0805-FX-2262ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 22.6K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 20.000.000

$0.00500

M55342H04B2B74RTS

M55342H04B2B74RTS

Vishay / Dale

RES SMD 2.74KOHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 19.651

$6.61520

ERJ-6ENF2702V

ERJ-6ENF2702V

Panasonic

RES SMD 27K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD1202F10

RN73R2ETTD1202F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

$0.15960

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв