TNPW12068K06FETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW12068K06FETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 8.06K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23940
Листови со податоци онлајн
TNPW12068K06FETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.06 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW06031R21FNTA

CRCW06031R21FNTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.21 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.090.133

$0.01642

TNPW08055K69BEEN

TNPW08055K69BEEN

Vishay / Dale

RES 5.69K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

$0.31050

CR024R22F

CR024R22F

Meritek

RES SMD 4.22 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

$0.02845

HRG3216P-2150-B-T5

HRG3216P-2150-B-T5

Susumu

RES SMD 215 OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 245.098

$0.40800

SR0805KR-7W22KL

SR0805KR-7W22KL

Yageo

RES 22K OHM 10% 1/4W 0805

На залиха: 3.364.737

$0.02972

RN73H1JTTD6422B10

RN73H1JTTD6422B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

$0.36575

RN73H2BTTD4171C10

RN73H2BTTD4171C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.17K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

$0.27000

RN73R2BTTD6492C10

RN73R2BTTD6492C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.9K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 454.545

$0.22000

RG1005P-6491-B-T5

RG1005P-6491-B-T5

Susumu

RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.410.835

$0.07088

RN73R1JTTD4270D100

RN73R1JTTD4270D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 427 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв