UR73D3ATTE30L0F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UR73D3ATTE30L0F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 30M OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
3577
Единечната цена
$0.80000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:UR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Current Sense
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.091" (2.30mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2BTTD20R5C25

RN73H2BTTD20R5C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20.5 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RK73H2ERTTD1651D

RK73H2ERTTD1651D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR ANTI SULFUR

На залиха: 990.982

$0.10091

RG3216V-2940-D-T5

RG3216V-2940-D-T5

Susumu

RES SMD 294 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

CR1206-4W-1104FT

CR1206-4W-1104FT

Venkel LTD

RES 1.1M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 14.492.753

$0.00690

RN73R1JTTD1170F100

RN73R1JTTD1170F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 117 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

AA1218FK-071K13L

AA1218FK-071K13L

Yageo

RES SMD 1.13K OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 548.546

$0.18230

RN73R2ETTD1490D10

RN73R2ETTD1490D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

CHP1206K62R0GBT

CHP1206K62R0GBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 29.585

$4.05600

RT0603WRD0710R7L

RT0603WRD0710R7L

Yageo

RES SMD 10.7OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

RN73H2ETTD73R2F50

RN73H2ETTD73R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв