RN73R2BTTD1131B50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2BTTD1131B50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.13440
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.13 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RP73D1J365RBTG

RP73D1J365RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 365 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

$0.71632

RT2010FKE07590KL

RT2010FKE07590KL

Yageo

RES SMD 590K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

RT0402FRE07330RL

RT0402FRE07330RL

Yageo

RES SMD 330 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AT0402DRE07154RL

AT0402DRE07154RL

Yageo

RES SMD 154 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 2.972.651

$0.03364

RC0402F64R9CS

RC0402F64R9CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 64.9 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

SMM02040D9091BB100

SMM02040D9091BB100

Vishay / Beyschlag

RES 9.09KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 451.711

$0.22138

ERJ-P06D1332V

ERJ-P06D1332V

Panasonic

RES SMD 13.3 KOHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

$0.03564

RN73H2ATTD28R4F100

RN73H2ATTD28R4F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

ERA-2VEB1650X

ERA-2VEB1650X

Panasonic

RES 165 OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 936.329

$0.10680

RN73H2BTTD2181B10

RN73H2BTTD2181B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.18K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 273.410

$0.36575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв