RT1210WRB0737K4L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1210WRB0737K4L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 37.4KOHM 0.05% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.75122
Листови со податоци онлајн
RT1210WRB0737K4L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:37.4 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2ETTD1381D10

RN73R2ETTD1381D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

RN73H2BTTD1212B25

RN73H2BTTD1212B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

ERJ-P14D43R2U

ERJ-P14D43R2U

Panasonic

RES SMD 43.2 OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 1.683.218

$0.05941

RMCF0603FT71K5

RMCF0603FT71K5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 71.5K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Y116957K1740T9R

Y116957K1740T9R

VPG Foil

RES SMD 57.174K OHM 0.4W 3017

На залиха: 9.639

$11.41140

RN73H2BTTD32R8C25

RN73H2BTTD32R8C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 32.8 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

CRCW25126R34FNEG

CRCW25126R34FNEG

Vishay / Dale

RES SMD 6.34 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.600.256

$0.06249

RG2012P-511-B-T5

RG2012P-511-B-T5

Susumu

RES SMD 510 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.758.705

$0.05686

RN73C1E4K64BTDF

RN73C1E4K64BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.64KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 251.388

$0.39779

RN73H2BTTD1741C25

RN73H2BTTD1741C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.74K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв