SR732ETTDR124F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SR732ETTDR124F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
CURRENT SENSE RESISTOR
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.15827
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SR73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:124 mOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD2101F50

RN73H2ATTD2101F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

$0.07520

RN73R2ATTD6982A05

RN73R2ATTD6982A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 69.8K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 187.969

$0.53200

RN73H2BTTD2872F50

RN73H2BTTD2872F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 28.7K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RP73D2B7K32BTG

RP73D2B7K32BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 148.069

$0.67536

SG73S2ATTD2003F

SG73S2ATTD2003F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

WK73R2ATTD95R3F

WK73R2ATTD95R3F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 95.3 OHM 1% 1W 0805

На залиха: 2.760.905

$0.03622

RCP1206W33R0JEB

RCP1206W33R0JEB

Vishay / Dale

RES SMD 33 OHM 5% 2.4W 1206

На залиха: 141.864

$0.70490

TNPW120616K0BHEA

TNPW120616K0BHEA

Vishay / Dale

RES 16K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 326.904

$0.30590

CRCW060324K0JNEAHP

CRCW060324K0JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 24K OHM 5% 1/3W 0603

На залиха: 5.417.118

$0.01846

RT0402FRD07383RL

RT0402FRD07383RL

Yageo

RES SMD 383 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.349.206

$0.01575

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв