RS73G2BTTD3650C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RS73G2BTTD3650C
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 365 OHM 0.25% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.14683
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RS73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:365 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0603CRC07191RL

RT0603CRC07191RL

Yageo

RES SMD 191 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.002.606

$0.09974

RT2010FKE0739R2L

RT2010FKE0739R2L

Yageo

RES SMD 39.2 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 1.396.063

$0.07163

TNPW12065K62FETA

TNPW12065K62FETA

Vishay / Dale

RES 5.62K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 417.710

$0.23940

ERJ-S02F78R7X

ERJ-S02F78R7X

Panasonic

RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.931.620

$0.05177

RN731JTTD4642F25

RN731JTTD4642F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 46.4K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

ERJ-U14F6040U

ERJ-U14F6040U

Panasonic

RES 604 OHM 1% 1/2W 1210 SMD

На залиха: 1.773.993

$0.05637

RT0603BRB079K09L

RT0603BRB079K09L

Yageo

RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

RN73R2BTTD6262C25

RN73R2BTTD6262C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62.6K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

$0.13440

WSL2010R1300FEB

WSL2010R1300FEB

Vishay / Dale

RES 0.13 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 255.102

$0.39200

PHP00603E1401BST1

PHP00603E1401BST1

Vishay

RES SMD 1.4K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

$0.59850

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв