RK73B1JRTTD112J

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73B1JRTTD112J
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.1K OHM 5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.01746
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.1 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP1521B50

RN73R1ETTP1521B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.52K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.059.322

$0.09440

RK73B1JTTD206J

RK73B1JTTD206J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD30R9B25

RN73R1JTTD30R9B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RNCF0805DTC82R0

RNCF0805DTC82R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

$0.01575

RN73C1J499RBTDF

RN73C1J499RBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

$0.35651

RC0603F6981CS

RC0603F6981CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 6.98K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 14.347.202

$0.00697

CRL2512-FW-R330ELF

CRL2512-FW-R330ELF

J.W. Miller / Bourns

RES 0.33 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 129.870

$0.77000

ERJ-L03UF82MV

ERJ-L03UF82MV

Panasonic

RES 0.082 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.008.064

$0.09920

KDV08DR050ET

KDV08DR050ET

Ohmite

RES 50M OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 250.000

$0.40000

SG73P2ATTD122G

SG73P2ATTD122G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 2% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв