WhatsApp Icon
SG73S2BTTD5621F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2BTTD5621F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 5.62K OHM 1% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12841
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.62 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ATTD1740B25

RN73R2ATTD1740B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 174 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

ERJ-U6RD4122V

ERJ-U6RD4122V

Panasonic

RES 41.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 1.482.359

RT1206CRC0710K5L

RT1206CRC0710K5L

Yageo

RES SMD 10.5KOHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 492.004

SP22R2JT

SP22R2JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 2.2 OHM 5% 2.5W 4823

На залиха: 25.275

ERJ-PB6B3320V

ERJ-PB6B3320V

Panasonic

RES SMD 332 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 178.253

AC2010JK-0768KL

AC2010JK-0768KL

Yageo

RES SMD 68K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.303.780

RCP2512B27R0JWB

RCP2512B27R0JWB

Vishay / Dale

RES SMD 27 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 19.117

RR0816P-5902-D-75C

RR0816P-5902-D-75C

Susumu

RES SMD 59K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 588.235

RT0603CRD071K27L

RT0603CRD071K27L

Yageo

RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603

На залиха: 933.881

ERA-8AEB1470V

ERA-8AEB1470V

Panasonic

RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 103.199

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв