WhatsApp Icon
AA2010FK-073M9L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA2010FK-073M9L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 3.9M OHM 1% 3/4W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14903
Листови со податоци онлајн
AA2010FK-073M9L PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:3.9 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRCW080562R0FKTA

CRCW080562R0FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 62 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.672.149

RN73H2ATTD8660D10

RN73H2ATTD8660D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 866 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

ERA-6AEB1691V

ERA-6AEB1691V

Panasonic

RES 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 322.580

ERJ-H2RD34R8X

ERJ-H2RD34R8X

Panasonic

RES 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

RMCF0402JT820K

RMCF0402JT820K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 820K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

RCS0402140RFKED

RCS0402140RFKED

Vishay / Dale

RES SMD 140 OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 8.143.322

SM6227FT4R00

SM6227FT4R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4 OHM 1% 3W 6227

На залиха: 197.048

WSL25123L500FEK

WSL25123L500FEK

Vishay / Dale

RES 0.0035 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 89.083

RN73R1JTTD8201C50

RN73R1JTTD8201C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.2K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

RN73R2BTTD91R0B50

RN73R2BTTD91R0B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв