WhatsApp Icon
RC2512FK-0756R2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC2512FK-0756R2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 56.2 OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19173
Листови со податоци онлајн
RC2512FK-0756R2L PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:56.2 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW060353R6BEEN

TNPW060353R6BEEN

Vishay / Dale

RES 53.6 OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 176.912

M55342E12B1B27CBS

M55342E12B1B27CBS

Vishay / Dale

RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 5.873

RT2010DKE073K16L

RT2010DKE073K16L

Yageo

RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/2W 2010

На залиха: 240.685

RM12F11R3CT

RM12F11R3CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 11.3 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.882.352

RN73H1JTTD54R2F25

RN73H1JTTD54R2F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 54.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 896.700

AT0402CRD07732RL

AT0402CRD07732RL

Yageo

RES SMD 732 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 685.682

SG73P1ETTP5R11F

SG73P1ETTP5R11F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.11 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 3.478.260

SG73S2ATTD270J

SG73S2ATTD270J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 4.012.841

RNCF1206DTC47K0

RNCF1206DTC47K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 47K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 1.697.504

AA2010FK-073M9L

AA2010FK-073M9L

Yageo

RES SMD 3.9M OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 816.193

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв