WhatsApp Icon
M55342H09B2F00RTS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
M55342H09B2F00RTS
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 2M OHM 1% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14469
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM2512
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
KTR18EZPJ104

KTR18EZPJ104

ROHM Semiconductor

RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 392.156

RC1608F434CS

RC1608F434CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 7.299.270

RN731JTTD44R8D50

RN731JTTD44R8D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 44.8 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.289.989

RMCP2010FT91K0

RMCP2010FT91K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 91K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 681.988

RN73H2BTTD1073C50

RN73H2BTTD1073C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 107K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 350.238

ERJ-PA3D2871V

ERJ-PA3D2871V

Panasonic

RES SMD 2.87K OHM 0.5% 1/4W 0603

На залиха: 2.789.400

PTN0603E3090BST1

PTN0603E3090BST1

Vishay

RES 309 OHM 0.1% 0.15W 0603

На залиха: 102.707

RK73B2HTTE242G

RK73B2HTTE242G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.4K OHM 2% 3/4W 2010

На залиха: 1.188.354

WK73R2HTTE4300F

WK73R2HTTE4300F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 430 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 619.962

AC1206JR-073M3L

AC1206JR-073M3L

Yageo

RES SMD 3.3M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 5.917.159

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв