WhatsApp Icon
RCP2512W25R0GS2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP2512W25R0GS2
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 25 OHM 2% 3.5W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17305
Листови со податоци онлајн
RCP2512W25R0GS2 PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:25 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):3.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CR01136J

CR01136J

Meritek

RES SMD 13M OHM 5% 1W 2512

На залиха: 3.350.083

RK73H1JRTTD2801D

RK73H1JRTTD2801D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.8 KOHM 0.50% 1/10W 0603

На залиха: 3.220.611

RN73H2ETTD1802D25

RN73H2ETTD1802D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RK73G2ATTD4020D

RK73G2ATTD4020D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

RN73R2ETTD64R2D50

RN73R2ETTD64R2D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

CR0402-JW-222GLF

CR0402-JW-222GLF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2.2K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

ERJ-2RKF16R2X

ERJ-2RKF16R2X

Panasonic

RES SMD 16.2 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.000.000

RN731JTTD68R1D25

RN731JTTD68R1D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68.1 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RN73R2BTTD6491D25

RN73R2BTTD6491D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

RN73H2ETTD4023F25

RN73H2ETTD4023F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв