WhatsApp Icon
RN73R2ETTD3570C50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD3570C50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17145
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:357 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1ETTP4170B10

RN73R1ETTP4170B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 417 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 721.500

RN731JTTD3323D50

RN731JTTD3323D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RN73H1JTTD85R6B10

RN73H1JTTD85R6B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 85.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

SMW7560RJT

SMW7560RJT

TE Connectivity AMP Connectors

SMW 7W 560R 5% TAPED

На залиха: 47.619

RT1206WRC0722R6L

RT1206WRC0722R6L

Yageo

RES SMD 22.6 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 91.001

CRCW04022R20FNED

CRCW04022R20FNED

Vishay / Dale

RES SMD 2.2 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 15.267.175

SR73W3ATTE82LJ

SR73W3ATTE82LJ

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 334.168

RN73R2ETTD1070C50

RN73R2ETTD1070C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

RN73H2BTTD97R6D100

RN73H2BTTD97R6D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 97.6 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

MCS04020D3400BE100

MCS04020D3400BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 340 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв