WhatsApp Icon
RG3216N-4121-B-T5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG3216N-4121-B-T5
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16372
Листови со податоци онлајн
RG3216N-4121-B-T5 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.12 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RT0805BRD07340KL

RT0805BRD07340KL

Yageo

RES SMD 340K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 2.338.634

CRCW1206200KJNEAHP

CRCW1206200KJNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 200K OHM 5% 3/4W 1206

На залиха: 232.558

TNPU120624K9AZEN00

TNPU120624K9AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 24.9KOHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 66.756

ERJ-1GNJ203C

ERJ-1GNJ203C

Panasonic

RES SMD 20K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

CRCW12061K80JNEAC

CRCW12061K80JNEAC

Vishay / Dale

RES 1.8K OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

Y162869K8000Q15W

Y162869K8000Q15W

VPG Foil

RES SMD 69.8KOHM 0.02% 3/4W 2512

На залиха: 4.092

RN73H1ETTP2942C50

RN73H1ETTP2942C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 29.4K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

CRGH2010F33K2

CRGH2010F33K2

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 33.2K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 873.438

RN73H1JTTD5052D50

RN73H1JTTD5052D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 50.5K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

WK73R2HTTE2612F

WK73R2HTTE2612F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.1K OHM 1% 1W 2010

На залиха: 1.053.962

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв