WhatsApp Icon
RC0402J184CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0402J184CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 180K OHM 5% 1/32W 01005
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18234
Листови со податоци онлајн
RC0402J184CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:180 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.03W, 1/32W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:01005 (0402 Metric)
 • добавувач уред пакет:01005
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
 • висина - седење (макс):0.006" (0.15mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW080536K5DEEA

TNPW080536K5DEEA

Vishay / Dale

RES 36.5K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

RK73G2ATTD3650C

RK73G2ATTD3650C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

RN731JTTD8352F100

RN731JTTD8352F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RN73R2ATTD5361F10

RN73R2ATTD5361F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.36K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

RR0816P-4221-D-61H

RR0816P-4221-D-61H

Susumu

RES SMD 4.22KOHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.000.000

RN73H2ATTD5901A25

RN73H2ATTD5901A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.9K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

RNCF0805DTC31R6

RNCF0805DTC31R6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

RK73G2BTTD36R5D

RK73G2BTTD36R5D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

CRCW120642R2FKTC

CRCW120642R2FKTC

Vishay / Dale

RES SMD 42.2 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.714.285

PHP01206E2000BST5

PHP01206E2000BST5

Vishay

RES SMD 200 OHM 0.1% 1W 1206

На залиха: 39.473

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв