WhatsApp Icon
SM6227JT39R0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SM6227JT39R0
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 39 OHM 5% 3W 6227
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15740
Листови со податоци онлајн
SM6227JT39R0 PDF
 • серија:SM
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:39 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±20ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:6227 J-Lead
 • добавувач уред пакет:6227
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
 • висина - седење (макс):0.265" (6.73mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AT0805CRD07174RL

AT0805CRD07174RL

Yageo

RES SMD 174 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

M55342K03B100KRT1V

M55342K03B100KRT1V

Vishay / Dale

RES SMD 100K OHM 5% 1/5W 1005

На залиха: 77.771

RCP0505B33R0JS3

RCP0505B33R0JS3

Vishay / Dale

RES SMD 33 OHM 5% 1.4W 0505

На залиха: 102.997

M55342H04B31E6RWS

M55342H04B31E6RWS

Vishay / Dale

RES SMD 31.6K OHM 1% 0.15W 1505

На залиха: 9.638

RC2010FK-072RL

RC2010FK-072RL

Yageo

RES SMD 2 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 185.185

SG73P1JTTD1622F

SG73P1JTTD1622F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.2K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 5.681.818

RMCF0402FT2K49

RMCF0402FT2K49

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

RN73R2ATTD2711F10

RN73R2ATTD2711F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.71K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 721.500

TRR01MZPJ824

TRR01MZPJ824

ROHM Semiconductor

RES SMD 820K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 7.037.297

SG73S1ETTP3742D

SG73S1ETTP3742D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 37.4K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв