WhatsApp Icon
RK73H1JRTTD3003D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RK73H1JRTTD3003D
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 300 KOHM 0.50% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10276
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RK73-RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:300 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCF0402DTC40K2

RNCF0402DTC40K2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 40.2K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.142.857

PHP00603E2491BST1

PHP00603E2491BST1

Vishay

RES SMD 2.49K OHM 0.1% 3/8W 0603

На залиха: 167.084

RK73H1ERTTP1154F

RK73H1ERTTP1154F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.15M OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 6.706.908

RN73H1JTTD3790F100

RN73H1JTTD3790F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 379 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RN73H2ATTD31R2B50

RN73H2ATTD31R2B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 31.2 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

SM4124FT4R64

SM4124FT4R64

Stackpole Electronics, Inc.

RES 4.64 OHM 1% 2W 4124

На залиха: 275.862

RN73R1ETTP5901F25

RN73R1ETTP5901F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.9K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

WSL2010R0670FEB

WSL2010R0670FEB

Vishay / Dale

RES 0.067 OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 216.450

ERJ-P03D3573V

ERJ-P03D3573V

Panasonic

RES SMD 357 KOHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.910.219

RN73R2ATTD1090B25

RN73R2ATTD1090B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 109 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв