WhatsApp Icon
RN731JTTD2873C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD2873C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 287K OHM 0.25% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10372
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:287 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RMCF0402FT27K0

RMCF0402FT27K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 27K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 588.235

RN73R1ETTP9090F10

RN73R1ETTP9090F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 909 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 532.821

RG1608P-123-W-T1

RG1608P-123-W-T1

Susumu

RES SMD 12K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 336.349

ERJ-U02D8060X

ERJ-U02D8060X

Panasonic

0402 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 80

На залиха: 3.819.709

ERJ-6GEYJ824V

ERJ-6GEYJ824V

Panasonic

RES SMD 820K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 588.235

M55342K02B53B6RWS

M55342K02B53B6RWS

Vishay / Dale

RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 5.661

Y4021240R000T9R

Y4021240R000T9R

VPG Foil

RES SMD 240 OHM 0.01% 1/10W 0603

На залиха: 16.141

RN73H2ETTD3652A10

RN73H2ETTD3652A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.5K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 79.495

RN73R2BTTD2672A10

RN73R2BTTD2672A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 147.427

RK73H1HTTC3482F

RK73H1HTTC3482F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.8K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 4.293.688

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв