WhatsApp Icon
RT0603CRE077K32L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603CRE077K32L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 7.32K OHM 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12787
Листови со податоци онлајн
RT0603CRE077K32L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RMCS1206FT205R

RMCS1206FT205R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 205 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

RN73R2BTTD8873F50

RN73R2BTTD8873F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 887K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

RN73H1ETTP64R2C50

RN73H1ETTP64R2C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 64.2 OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

RN73H2BTTD4320F50

RN73H2BTTD4320F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 432 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

RN73R2ETTD3883B50

RN73R2ETTD3883B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

ERJ-S03J184V

ERJ-S03J184V

Panasonic

RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 6.150.061

CRCW12101R02FKEA

CRCW12101R02FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.02 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.099.814

RT0603BRD073K83L

RT0603BRD073K83L

Yageo

RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 312.500

RN73R2BTTD7062A25

RN73R2BTTD7062A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 70.6K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

RN73R1JTTD41R2F50

RN73R1JTTD41R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 41.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв