WhatsApp Icon
RG1608N-1151-P-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1608N-1151-P-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17476
Листови со податоци онлајн
RG1608N-1151-P-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.15 kOhms
 • толеранција:±0.02%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
M55342H03B221BRTS

M55342H03B221BRTS

Vishay / Dale

RES SMD 221K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 19.651

RC1218DK-0718RL

RC1218DK-0718RL

Yageo

RES SMD 18 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 508.931

RN73H1ETTP2640F50

RN73H1ETTP2640F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 264 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

RN73H1ETTP2180B10

RN73H1ETTP2180B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 218 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

CSR1206JK80L0

CSR1206JK80L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.08 OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 1.041.666

CRCW251256K2FKTG

CRCW251256K2FKTG

Vishay / Dale

RES SMD 56.2K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 836.540

RT0805WRD0715K4L

RT0805WRD0715K4L

Yageo

RES SMD 15.4KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 435.729

RK73G2ATTD9101C

RK73G2ATTD9101C

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

RN73R1JTTD2583B25

RN73R1JTTD2583B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 258K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

AT0805BRD0722R1L

AT0805BRD0722R1L

Yageo

RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 619.233

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв