35402K7JT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
35402K7JT
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 3540 2K7 5%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
3960
Единечната цена
$0.94000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:3540, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.7 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:2816
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
 • висина - седење (макс):0.047" (1.20mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73P2BTTD5232D

SG73P2BTTD5232D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 52.3K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

$0.03968

RNCF0603DTC127K

RNCF0603DTC127K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 127K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 6.666.666

$0.01500

RQ73C1E32K4BTD

RQ73C1E32K4BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 32.4 KOHMS 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 133.333

$0.75000

CRCW08052M05FKEA

CRCW08052M05FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 2.05M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H2ATTD8253D

RK73H2ATTD8253D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 3.367.003

$0.02970

AC0402FR-072K87L

AC0402FR-072K87L

Yageo

RES SMD 2.87K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

D55342H07B481BPT5

D55342H07B481BPT5

Vishay / Dale

RES SMD 481K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 51.960

$2.11700

RN731JTTD13R5F25

RN731JTTD13R5F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.5 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

WK73R2JTTE21R5F

WK73R2JTTE21R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.5 OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

$0.08625

CRCW120616R0FKEB

CRCW120616R0FKEB

Vishay / Dale

RES SMD 16 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 10.718.113

$0.00933

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв