RN73H2ETTD35R2C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ETTD35R2C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 35.2 OHM 0.25% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.29565
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:35.2 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AC0805JR-071KL

AC0805JR-071KL

Yageo

RES SMD 1K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H2ATTD7410B10

RN73H2ATTD7410B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 741 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 273.410

$0.36575

RC1210JR-0724RL

RC1210JR-0724RL

Yageo

RES SMD 24 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 5.379.236

$0.01859

RN73R1JTTD1503B50

RN73R1JTTD1503B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 150K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

$0.09120

RT0402CRD076K19L

RT0402CRD076K19L

Yageo

RES SMD 6.19K OHM 1/16W 0402

На залиха: 2.450.379

$0.04081

RN73H2BTTD75R9F50

RN73H2BTTD75R9F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 75.9 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

CSR1206-0R002F1

CSR1206-0R002F1

Riedon

RES 0.002 OHM 1% 1W 1206

На залиха: 169.491

$0.59000

M55342K02B6B34RWS

M55342K02B6B34RWS

Vishay / Dale

RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/8W 0505

На залиха: 9.623

$11.43000

AC0402FR-07768RL

AC0402FR-07768RL

Yageo

RES SMD 768 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

D55342H07B5E62RBS

D55342H07B5E62RBS

Vishay / Dale

RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв