RNCF1206DKE8K20

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF1206DKE8K20
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 8.2K OHM 0.5% 1/3W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.07056
Листови со податоци онлајн
RNCF1206DKE8K20 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.2 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.333W, 1/3W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R2BTTD83R5A25

RN73R2BTTD83R5A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 404.040

$0.24750

CR0402-JW-122GLF

CR0402-JW-122GLF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 1.2K OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT2512FKE0760R4L

RT2512FKE0760R4L

Yageo

RES SMD 60.4 OHM 1% 3/4W 2512

На залиха: 1.030.502

$0.09704

RN73H2ETTD7771B10

RN73H2ETTD7771B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.77K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

$0.49875

RN73R2ATTD2031B50

RN73R2ATTD2031B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.03K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

$0.10240

SG73P1JTTD51R1D

SG73P1JTTD51R1D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.1 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

$0.03105

SCRR0805SF-1R00F

SCRR0805SF-1R00F

Delta Electronics

RES 1 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 158.730

$0.63000

RG3216V-1872-D-T5

RG3216V-1872-D-T5

Susumu

RES SMD 18.7K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 119.345

$0.83790

RN73R2ETTD7061D25

RN73R2ETTD7061D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 601.503

$0.16625

CRCW040248R7FKED

CRCW040248R7FKED

Vishay / Dale

RES SMD 48.7 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв