RN73R1JTTD1690C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD1690C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 169 OHM 0.25% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.09120
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:169 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT1210CRB07357RL

RT1210CRB07357RL

Yageo

RES SMD 357 OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 177.201

$0.56433

CRCW08053M16FKEA

CRCW08053M16FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 3.16M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B2BTTD271J

RK73B2BTTD271J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 270 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73H2BRTTD7501D

RK73H2BRTTD7501D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.5K OHM 0.50% 1/4W 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

CRCW080561R9DKTAP

CRCW080561R9DKTAP

Vishay / Dale

RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 2.415.458

$0.04140

RNCF1206BTE30R0

RNCF1206BTE30R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 30 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.410.835

$0.07088

RT1210BRE0740K2L

RT1210BRE0740K2L

Yageo

RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 534.644

$0.18704

RN73R2ETTD6732D10

RN73R2ETTD6732D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 504.617

$0.19817

RK73G2BTTD8251D

RK73G2BTTD8251D

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 2.319.109

$0.04312

CRCW12106M34FKEA

CRCW12106M34FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 6.34M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.410.641

$0.02932

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв