RN73R2ATTD1130A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ATTD1130A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 113 OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.31860
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:113 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1JTTD9100F10

RN73R1JTTD9100F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

$0.11040

CRCW0603150MJPTAHR

CRCW0603150MJPTAHR

Vishay / Dale

RES SMD 150M OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.533.742

$0.06520

354011RFT

354011RFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3540 11R 1%

На залиха: 93.220

$1.18000

RNCF0603BKE5K23

RNCF0603BKE5K23

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.23K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.508.295

$0.06630

AF1210FR-0763R4L

AF1210FR-0763R4L

Yageo

RES SMD 63.4 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 2.718.868

$0.03678

CRCW12182K49FKTK

CRCW12182K49FKTK

Vishay / Dale

RES SMD 2.49K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 669.209

$0.14943

RCL061275R0JNEA

RCL061275R0JNEA

Vishay / Dale

RES SMD 75 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 2.446.183

$0.04088

RN73R2ATTD6343F100

RN73R2ATTD6343F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 634K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

$0.06630

RT0603BRB071K02L

RT0603BRB071K02L

Yageo

RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

$0.13816

RN73R2ETTD3300C50

RN73R2ETTD3300C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 501.253

$0.19950

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв