RN73R1ETTP6120F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP6120F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 612 OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06630
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:612 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW121830R9FKEK

CRCW121830R9FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 30.9 OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

RN73C1J178RBTG

RN73C1J178RBTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

$0.97472

RT1206BRC07392RL

RT1206BRC07392RL

Yageo

RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 435.729

$0.22950

D55342H07B2H40PT5

D55342H07B2H40PT5

Vishay / Dale

RES SMD 2.4K OHM 2% 1/4W 1206

На залиха: 72.944

$1.50800

RN73H2ETTD2322B25

RN73H2ETTD2322B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 300.751

$0.33250

SG73S2BTTD302G

SG73S2BTTD302G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 2% 1/3W 1206

На залиха: 2.942.907

$0.03398

CRCW060312K0FKTC

CRCW060312K0FKTC

Vishay / Dale

RES SMD 12K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.788.866

$0.01473

PHP00805E1130BBT1

PHP00805E1130BBT1

Vishay

RES SMD 113 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 156.445

$0.63920

CR02332J

CR02332J

Meritek

RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 4.664.179

$0.02144

ERJ-PB6D4643V

ERJ-PB6D4643V

Panasonic

RES SMD 464K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 434.782

$0.23000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв