CRCW080554K9CHEAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW080554K9CHEAP
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 54.9KOHM 0.25% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.06210
Листови со податоци онлајн
CRCW080554K9CHEAP PDF
 • серија:CRCW-P
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:54.9 kOhms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73H2ATTD1170B50

RN73H2ATTD1170B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 117 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

$0.11340

SR731JTTDR158F

SR731JTTDR158F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

$0.11305

RT1206FRD071K4L

RT1206FRD071K4L

Yageo

RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.056.935

$0.01651

TNPW0805301KDEEC

TNPW0805301KDEEC

Vishay / Dale

RES 301K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.879.699

$0.05320

SG73P1ETTP3090F

SG73P1ETTP3090F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 309 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 5.913.660

$0.01691

RN73R1JTTD4223D25

RN73R1JTTD4223D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 422K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.314.814

$0.04320

SG731JTTD473M

SG731JTTD473M

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 47K OHM 20% 1/10W 0603

На залиха: 6.393.861

$0.01564

CRCW06033R24FNEB

CRCW06033R24FNEB

Vishay / Dale

RES SMD 3.24 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 15.267.175

$0.00655

RN73R2ETTD1983B10

RN73R2ETTD1983B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 250.626

$0.39900

ERJ-P08D43R2V

ERJ-P08D43R2V

Panasonic

RES SMD 43.2 OHM 0.5% 2/3W 1206

На залиха: 2.434.274

$0.04108

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв