PU3921FKNP50U2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
PU3921FKNP50U2L
Производителот
Yageo
Опис
METAL SHUNT RESISTOR 3921 1% 175
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
2200
Единечната цена
$1.70000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:PU
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:200 µOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):5W
 • составот:Metal Element
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±175ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 170°C
 • пакет / куќиште:Nonstandard
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
 • висина - седење (макс):0.083" (2.11mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S08F4640V

ERJ-S08F4640V

Panasonic

RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

CRCW08051K50JNEAHP

CRCW08051K50JNEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.5K OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 416.666

$0.24000

ERJ-1GNJ432C

ERJ-1GNJ432C

Panasonic

RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RT1206WRD07220RL

RT1206WRD07220RL

Yageo

RES SMD 220 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 175.833

$0.56872

CRCW0201332KFKED

CRCW0201332KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 332K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 3.269.042

$0.03059

RN73H2ETTD8981F25

RN73H2ETTD8981F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.98K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

$0.20625

RC0402F1372CS

RC0402F1372CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 13.7K OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.238.341

$0.03088

RS73F1JTTD1053B

RS73F1JTTD1053B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 105K OHM 0.1% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

$0.08849

RN731JTTD80R6D25

RN731JTTD80R6D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 80.6 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RN73H1ETTP2000F10

RN73H1ETTP2000F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв