AA1206FR-0752R3L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AA1206FR-0752R3L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.02943
Листови со податоци онлајн
AA1206FR-0752R3L PDF
 • серија:AA
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:52.3 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TNPU0603475RAZEN00

TNPU0603475RAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 475 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 93.422

$1.17745

ERJ-U03F1270V

ERJ-U03F1270V

Panasonic

RES 127 OHM 1% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 5.385.029

$0.01857

RN73H2ATTD6572A05

RN73H2ATTD6572A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 65.7K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73C1J16K9BTDF

RN73C1J16K9BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 106.382

$0.94000

CRGV0805F698K

CRGV0805F698K

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 698K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 7.610.350

$0.01314

SG73P2ATTD2803F

SG73P2ATTD2803F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 280K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

$0.02156

SMM02040C1650FB300

SMM02040C1650FB300

Vishay / Beyschlag

RES 165 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 3.189.792

$0.03135

ERJ-PA2F3011X

ERJ-PA2F3011X

Panasonic

RES SMD 3.01 KOHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 4.478.280

$0.02233

ERJ-HP6F4992V

ERJ-HP6F4992V

Panasonic

RES 49.9K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

RG2012N-3830-W-T5

RG2012N-3830-W-T5

Susumu

RES SMD 383 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 325.489

$0.30723

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв