TNPW06031K13DEEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW06031K13DEEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 1.13K OHM 0.5% 1/8W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.04988
Листови со податоци онлајн
TNPW06031K13DEEA PDF
 • серија:TNPW e3
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.13 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN73R1ETTP8981D10

RN73R1ETTP8981D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.98K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 905.797

$0.11040

ERJ-PB6D1372V

ERJ-PB6D1372V

Panasonic

RES SMD 13.7K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 434.782

$0.23000

RT1206BRE07931RL

RT1206BRE07931RL

Yageo

RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 990.000

$0.10101

WK73R3ATTE134J

WK73R3ATTE134J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130K OHM 5% 2W 2512

На залиха: 540.774

$0.18492

RN73H1ETTP5230D50

RN73H1ETTP5230D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 523 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RT1206BRD0768K1L

RT1206BRD0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 1.074.113

$0.09310

RN73H1JTTD5900C10

RN73H1JTTD5900C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 590 OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 346.140

$0.28890

ERJ-H2RD8202X

ERJ-H2RD8202X

Panasonic

RES 82K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.665.955

$0.03751

RN73H2ETTD3163C10

RN73H2ETTD3163C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 316K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 235.698

$0.42427

RG1608P-752-W-T1

RG1608P-752-W-T1

Susumu

RES SMD 7.5KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 571.787

$0.17489

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв