RMCF2512JT680K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RMCF2512JT680K
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 680K OHM 5% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03795
Листови со податоци онлајн
RMCF2512JT680K PDF
 • серија:RMCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:680 kOhms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN731JTTD2210C50

RN731JTTD2210C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 1.299.545

$0.07695

ERJ-8ENF3651V

ERJ-8ENF3651V

Panasonic

RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

D55342E07B499ARTI

D55342E07B499ARTI

Vishay / Dale

RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 9.700

$11.34000

TNPW0603127RBYTA

TNPW0603127RBYTA

Vishay / Dale

RES 127 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 208.855

$0.47880

TNPW0805442RBETA

TNPW0805442RBETA

Vishay / Dale

RES 442 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

$0.28728

TNPW121047R5BEEN

TNPW121047R5BEEN

Vishay / Dale

RES 47.5 OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

M55342H11B90D9RWS

M55342H11B90D9RWS

Vishay / Dale

RES SMD 90.9 OHM 1% 1/20W 0402

На залиха: 8.414

$13.07200

RK73H2ETTD36R5F

RK73H2ETTD36R5F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.5 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 476.190

$0.21000

RS73G2BTTD8451F

RS73G2BTTD8451F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.45K OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

$0.10091

RCP0603B110RGET

RCP0603B110RGET

Vishay / Dale

RES SMD 110 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 30.000

$4.00000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв