CHP0805K9K091FNT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHP0805K9K091FNT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES SMD THICK FILM 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$3.73640
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:-
 • толеранција:-
 • моќност (вати):-
 • составот:-
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • пакет / куќиште:-
 • добавувач уред пакет:-
 • оценки:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:-
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S1DF3R57U

ERJ-S1DF3R57U

Panasonic

RES 3.57 OHM 1% 3/4W 2010 SMD

На залиха: 762.892

$0.13108

RT0603WRD07931RL

RT0603WRD07931RL

Yageo

RES SMD 931 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 400.978

$0.24939

CR02515J

CR02515J

Meritek

RES SMD 5.1M OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 4.664.179

$0.02144

HV732ATTD3483F

HV732ATTD3483F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 348K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.073.537

$0.09315

CRGCQ1210J3K3

CRGCQ1210J3K3

TE Connectivity AMP Connectors

CRGCQ 1210 3K3 5%

На залиха: 454.545

$0.22000

RN73H1JTTD2000A05

RN73H1JTTD2000A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 200 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 148.887

$0.67165

ERJ-U01F12R0C

ERJ-U01F12R0C

Panasonic

RES 12 OHM 1% 1/20W 0201 SMD

На залиха: 250.000

$0.40000

RN73H2BTTD7150B50

RN73H2BTTD7150B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 715 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

$0.16795

RN73H1ETTP5490F10

RN73H1ETTP5490F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 549 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 821.018

$0.12180

RN73H2BTTD1300F10

RN73H2BTTD1300F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 581.023

$0.17211

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв