RN73H2BTTD2551F50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD2551F50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.55K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.11480
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.55 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-B3BF2R4V

ERJ-B3BF2R4V

Panasonic

RES SMD 2.4 OHM 1/3W 0805 WIDE

На залиха: 688.231

$0.14530

RMCF2512FT2R40

RMCF2512FT2R40

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.4 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 270.270

$0.37000

PLTT0805Z1601AGT5

PLTT0805Z1601AGT5

Vishay

RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 0805

На залиха: 33.291

$3.60450

SG73P2ETTD1433F

SG73P2ETTD1433F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 143K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

$0.05736

RT1206CRE07127KL

RT1206CRE07127KL

Yageo

RES SMD 127K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.574.059

$0.06353

RCL121830R9FKEK

RCL121830R9FKEK

Vishay / Dale

RES SMD 30.9 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 178.571

$0.56000

CRCW121047K0FKEA

CRCW121047K0FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 47K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.410.641

$0.02932

SG73S1ETTP6200D

SG73S1ETTP6200D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 620 OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

ERJ-1TNF1600U

ERJ-1TNF1600U

Panasonic

RES SMD 160 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 893.335

$0.11194

RC0805DR-0716K9L

RC0805DR-0716K9L

Yageo

RES SMD 16.9K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.949.270

$0.01439

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв