MCR25JZHJ111

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCR25JZHJ111
Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
RES SMD 110 OHM 5% 1/4W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
2631
Единечната цена
$0.11000
Листови со податоци онлајн
MCR25JZHJ111 PDF
 • серија:MCR
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Discontinued at Digi-Key
 • отпор:110 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SG73S2ATTD200J

SG73S2ATTD200J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20 OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 6.821.282

$0.01466

RN73H1ETTP3652D25

RN73H1ETTP3652D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 36.5K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

$0.07840

RN73R2BTTD71R5B10

RN73R2BTTD71R5B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 71.5 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 336.700

$0.29700

MCR18ERTF1960

MCR18ERTF1960

ROHM Semiconductor

RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRL0805-FW-2R00ELF

CRL0805-FW-2R00ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 5.698.005

$0.01755

M55342H04B20B0RT5

M55342H04B20B0RT5

Vishay / Dale

RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 42.803

$2.56988

RC2512FK-071R37L

RC2512FK-071R37L

Yageo

RES SMD 1.37 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 860.363

$0.11623

PFR03S-202-JNH

PFR03S-202-JNH

Delta Electronics

RES SMD 2 KOHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R2ETTD71R5A25

RN73R2ETTD71R5A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

$0.35245

AA0402FR-0715R8L

AA0402FR-0715R8L

Yageo

RES SMD 15.8 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 16.528.925

$0.00605

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв