AC1210FR-0713R7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
AC1210FR-0713R7L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.03516
Листови со податоци онлајн
AC1210FR-0713R7L PDF
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:13.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRCW20102R05FNTF

CRCW20102R05FNTF

Vishay / Dale

RES SMD 2.05 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 1.159.420

$0.08625

ERJ-PA3J301V

ERJ-PA3J301V

Panasonic

RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73H1ETTP7321B50

RN73H1ETTP7321B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 952.380

$0.10500

SR733ATTER470F

SR733ATTER470F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 450.227

$0.22211

M55342E06B2B21RWS

M55342E06B2B21RWS

Vishay / Dale

RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 0805

На залиха: 10.500

$10.47600

SG73P1ETTP1873D

SG73P1ETTP1873D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 187K OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

$0.03542

CRCW1206357KFKEA

CRCW1206357KFKEA

Vishay / Dale

RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RN73R1JTTD1562D100

RN73R1JTTD1562D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.6K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

$0.05440

CRCW12103M83FKEA

CRCW12103M83FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 3.83M OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.410.641

$0.02932

CR0402AFX-4751GAS

CR0402AFX-4751GAS

J.W. Miller / Bourns

RESA-AS 0402 4K75 1% 50MW TC100

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв