RL0816T-R047-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RL0816T-R047-G
Производителот
Susumu
Опис
RES 0.047 OHM 2% 1/4W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.05670
Листови со податоци онлајн
RL0816T-R047-G PDF
 • серија:RL
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:47 mOhms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Current Sense
 • температурен коефициент:0/ +350ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
D55342H07B71B5RTF

D55342H07B71B5RTF

Vishay / Dale

RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 71.324

$1.54224

RCP0505B750RGET

RCP0505B750RGET

Vishay / Dale

RES SMD 750 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

$4.00000

CRCW120636R5FKEAHP

CRCW120636R5FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 36.5 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

$0.05441

AA0603FR-076M04L

AA0603FR-076M04L

Yageo

RES SMD 6.04M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.115.770

$0.01097

CRCW1218698KFKEK

CRCW1218698KFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 698K OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

$0.10868

ERJ-1GNF1542C

ERJ-1GNF1542C

Panasonic

RES SMD 15.4K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

D55342H07B16B9RWS

D55342H07B16B9RWS

Vishay / Dale

RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

$9.45000

TNPW120610K2BEEA

TNPW120610K2BEEA

Vishay / Dale

RES 10.2K OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 158.730

$0.63000

RK73G2BTTD4872C

RK73G2BTTD4872C

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 1.743.375

$0.05736

CRCW04021R10FKED

CRCW04021R10FKED

Vishay / Dale

RES SMD 1.1 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв