CH0402-500RGFPT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CH0402-500RGFPT
Производителот
Vishay / Sfernice
Опис
RES CH 0402 THIN FILM
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
81
Единечната цена
$6.99000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CH
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:500 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:RF, High Frequency
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.63mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT0805CRB07360KL

RT0805CRB07360KL

Yageo

RES SMD 360K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 878.271

$0.11386

CRCW0603390RFKEAHP

CRCW0603390RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 390 OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

RK73B1FRTTBL394G

RK73B1FRTTBL394G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 390K OHM 2% 1/32W 1005

На залиха: 946.969

$0.10560

ERA-3VEB1132V

ERA-3VEB1132V

Panasonic

RES 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 903.668

$0.11066

SR731ETTPR360F

SR731ETTPR360F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 791.452

$0.12635

RN73H1JTTD4171F50

RN73H1JTTD4171F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.17K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

$0.06560

RK73B3ATTE684J

RK73B3ATTE684J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 2.020.202

$0.04950

RN73R2BTTD12R6F50

RN73R2BTTD12R6F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.6 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

M55342H06B4E75RWS

M55342H06B4E75RWS

Vishay / Dale

RES SMD 4.75K OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

$10.47600

RT0805FRE0768K1L

RT0805FRE0768K1L

Yageo

RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.505.703

$0.01052

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв