MCT0603MD4993BP500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCT0603MD4993BP500
Производителот
Vishay / Dale
Опис
MCT 0603-25 0.1% AT P5 499K
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
591
Единечната цена
$0.64000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:MCT AT - Precision
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:499 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CRGH2010F47R5

CRGH2010F47R5

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 873.438

$0.11449

SR732ATTDR205D

SR732ATTDR205D

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 637.186

$0.15694

AA0402JR-078M2L

AA0402JR-078M2L

Yageo

RES SMD 8.2M OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 19.531.250

$0.00512

RN731JTTD8160F50

RN731JTTD8160F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 816 OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

$0.04560

RCP2512W910RJET

RCP2512W910RJET

Vishay / Dale

RES SMD 910 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 30.000

$4.00000

ERJ-S08F30R0V

ERJ-S08F30R0V

Panasonic

RES SMD 30 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 2.747.252

$0.03640

TNPW060310K0BHEA

TNPW060310K0BHEA

Vishay / Dale

RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 469.924

$0.21280

WK73R2BTTD1692F

WK73R2BTTD1692F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.9K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.070.393

$0.04830

RNCP0603FTD2K00

RNCP0603FTD2K00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

RK73B2ERTTD180J

RK73B2ERTTD180J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 1.346.076

$0.07429

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв