ERJ-HP6J6R8V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-HP6J6R8V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 6.8 OHM 5% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
0
Единечната цена
$0.23000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-HP6
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:6.8 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:-100/ +600ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-S12J365U

ERJ-S12J365U

Panasonic

RES 3.6 M OHM 5% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 1.504.890

$0.06645

TNPW121069R8BEEN

TNPW121069R8BEEN

Vishay / Dale

RES 69.8 OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 150.375

$0.66500

RN73H2BTTD2323D50

RN73H2BTTD2323D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 232K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

$0.11480

RN73H1JTTD1051D10

RN73H1JTTD1051D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.05K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 643.252

$0.15546

RN73R2ATTD1212B05

RN73R2ATTD1212B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 197.863

$0.50540

RNCF0805BTC63R4

RNCF0805BTC63R4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.909.490

$0.05237

RR0816P-7150-D-83A

RR0816P-7150-D-83A

Susumu

RES SMD 715 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

AC0603JR-0747RL

AC0603JR-0747RL

Yageo

RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CRCW06032K43FKEAHP

CRCW06032K43FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.43K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 4.955.401

$0.02018

RN73R2BTTD7410F25

RN73R2BTTD7410F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 741 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

$0.10400

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв